Strona główna > Koncerty > Recitale chopinowskie
 
  WTM
Ogniska Muzyczne
Biblioteka
Koncerty
  W siedzibie WTM
  Królewskie Arkady Sztuki
  Międzynarodowy Festiwal Organowy Jan Sebastian Bach
Recitale chopinowskie
    Galeria
    Wykonawcy recitali
    O Pałacu
  Ogniska Muzyczne
  Promenada
  Edukacja
  Ars Nova
  Archiwum Koncertowe
Edukacja
Praca
Mapa strony
Linki
Kontakt

Iwona Klimaszewska - ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie.
Wkrótce po studiach rozpoczęła aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Występowała z recitalami w Austrii, Bułgarii, Czechach, Niemczech, Japonii i Szwecji. Dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. W swoim dorobku ma też płyty CD z utworami Fryderyka Chopina.

Maria Korecka-Soszkowska - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie oraz Akademię Muzyczną w Wiedniu. Jest laureatką międzynarodowych konkursów, m.in. za interpretację muzyki hiszpańskiej w Santiago de Compostella (1978).
Artystka wiele koncertuje, zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w Belgii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech. Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. Jest profesorem klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi.

Maria Skurjat-Silva - absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie studiowała pod kierunkiem Barbary Hesse-Bukowskiej i Andrzeja Ratusińskiego. Zdobywała nagrody na licznych konkursach pianistycznych. Odbyła liczne tournee koncertowe po wszystkich krajach europejskich, a także w Rosji, Chinach, Kanadzie, USA oraz w Ameryce Łacińskiej. Jest znakomitą interpretatorką muzyki Fryderyka Chopina a także cenioną kameralistką.

Emilian Madey - absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i w klasie kompozycji. Jest zdobywcą 2 nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów i Skrzypków im. B. Dvarionasa (Wilno, 1989); Złotego Medalu Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. C. Kahna (Paryż, 1990). Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Francji, na Litwie, Słowenii, we Włoszech i w Korei Płd. Nagrał dwie płyty CD z utworami Scarlattiego, Haydna, Mozarta, Beethovena, Chopina, Bogusława Madeya a także kompozycjami własnymi. Prowadził klasy mistrzowskie na kursach dla młodych pianistów na Litwie i w Korei Płd.

Jerzy Romaniuk - ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem Zbigniewa Drzewieckiego. Studiował też w Moskiewskim Konserwatorium w klasie Jakuba Zaka i Eliso Wirsaładze. Odbył liczne tournee w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech a także na Kubie i w Emiratach Arabskich. Współpracował z BBC w Londynie, Radiem Hilversum w Holandii oraz Polskim Radiem i Telewizją. Jego repertuar obejmuje utwory: Bacha, Scarlattiego, Haydna Mozarta, Beethovena, Brahmsa, Schuberta, Rachmaninowa, Debussi'ego, Ravela, Szymanowskiego i przede wszystkim Chopina. Artysta ma w swoim dorobku szereg płyt CD, głównie z muzyką Chopina, którego jest znakomitym interpretatorem.
Jest profesorem warszawskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi klasę mistrzowską fortepianu.


Do góry | Strona startowa | Copyright © WTM | Kontakt |