Strona główna > Koncerty > Archiwum koncertowe
 
  WTM
Ogniska Muzyczne
Biblioteka
Koncerty
  W siedzibie WTM
  Królwskie Arkady Sztuki
  Międzynarodowy Festiwal
Organowy Jan Sebastian Bach
  Recitale chopinowskie
  Ogniska Muzyczne
  Promenada
  Edukacja
  Ars Nova
  Archiwum Koncertowe
Edukacja
Praca
Mapa strony
Linki
Kontakt

sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009

Październik 2016

08.10.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
09.10.16
niedziela
godz.12.00




Koncert kameralny
Warszawski Kwartet Smyczkowy
PIOTR CEGIELSKI - I skrzypce,
DARIUSZ DĘGA - II skrzypce,
MAREK IWAŃSKI - altówka
ROBERT PUTOWSKI - wiolonczela
w programie: Beethoven, Borodin, Bacewicz
12.10.16
środa
godz.19.30

Salon Jazzowy
MARCIN I BARTŁOMIEJ OLEŚ DUO
MARCIN OLES - kontrabas
BARTŁOMIEJ OLEŚ - perkusja
16.10.16
niedziela
godz.12.00





W hołdzie Tadeuszowi Paciorkiewiczowi
MAGDALENA SZCZEPANOWSKA, DAMIAN KUŁAKOWSKI - skrzypce
NATALIA REICHERT - altówka,
PIOTR HAUSENPLAS - wiolonczela,
ROMUALD GOŁEBIOWSKI - klarnet,
TOMASZ LUPA - fortepian
w programie: utwory kompozytora
22.10.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
23.10.16
niedziela
godz.12.00
koncert kameralny
HENRYKA TRZONEK - skrzypce
KATARZYNA GLENSK - fortepian
w programie: Vitali, Paderewski, Kreisler, de Falla

26.10.16
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
JPATRYK LEVI - gitara
TOMEK SOŁTYS - fortepian
BARTEK ŁAZARSKI - kontrabas
KACPER POPEK - perkusja
30.10.16
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
MANUEL FERNANDEZ
w programie: Schönberg, Webern, Mompou, Messiaen, Ustwolskaja

do góry

Listopad 2016

05.11.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
06.11.16
niedziela
godz.15.00
Koncert Laureatów
XXIV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu
09.11.16
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
Bartosz Smorągiewicz Gypsy Jazz Ensemble
Bartosz Smorągiewicz - klarnet, saksofon
Marcin Skaba - skrzypce
Sebastian Iwanowicz - gitara
Piotr Domagalski - kontrabas
13.11.16
niedziela
godz.12.00





Koncert Polskiej Pieśni Patriotycznej
Piotr Zychowicz - bas
oraz
Zespół Istrumentów Dętych "Trombastic"
Piotr Wawreniuk, Robert Krajewski, Piotr Dąbrowski, Rafał Piłasiewicz - puzony
w programie: Jan z Jasiennej, Krzysztof Klabon, Chopin, Moniuszko
19.11.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
20.11.16
niedziela
godz.12.00



Koncert kameralny
Trio: Marta Plasota - fortepian
Jan Pietkiewicz - skrzypce
Zuzanna Filipek - wiolonczela
Weronika Chodakowska, Maurycy Stawujak - fortepian
w programie:Rameau, Mozart, Chopin, Lalo
23.11.16
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
Zagórski/Kostka/Kądziela
Maciej Kądziela - saksofon
Damian Kostka - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja
27.11.16
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Maria Korecka-Soszkowska

w programie: Chopin, Paderewski, Józef Wieniawski

do góry

Grudzień 2016

04.12.16
niedziela
godz.12.00





Koncert kameralny
Kwartet Prima Vista:
Krzysztof Bzówka - skrzypce
Józef Kolinek - skrzypce
Piotr Nowicki - altówka
Zbigniew Krzymiński - wiolonczela
w programie: Ogiński, Radziwiłł, Elsner, Chopin, Moniuszko, Karłowicz, Paderewski
07.12.16
środa
godz.19.30




Salon Jazzowy
Rafał Sarnecki Quartet
Rafał Sarnecki - gitara
Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

10.12.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
11.12.16
niedziela
godz.12.00


Mieczysławowi Karłowiczowi - w 140-tą rocznicę urodzin
Adam Kruszewski - baryton
Emilian Madey - fortepian
Andrzej Ferenc - recytacje
w programie: pieśni M. Karłowicza
17.12.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
18.12.16
niedziela
godz.12.00

Koncert kolędowy i pastorałek
Chór kameralny "Pośrodku żywota" z Podkowy Leśnej
pod dyrekcją Jadwigi Małeckiej
w programie: kolędy i pastorałki różnych narodów
21.12.16
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
Trifonidis/Kita/Szczerbakow
Maciej Trifonidis - dobro
Jacek Kita - fortepian
Jerzy Szczerbakow - gitara basowa

do góry

Styczeń 2017

14.01.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
15.01.17
niedziela
godz.12.00

Carlota Arcos, Miho Nishimura, Elsa Muñiz,
Marina Rodriguez, Tetsuro Togawa, Valeriy Kosyuk

- fortepian
w programie: Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt
22.01.17
niedziela
godz.12.00
Masumi Hakamata, Akane Matsuda, Yuzuko Miyairi
- fortepian
w programie: Haydn, Chopin, Schumann, Liszt, Paderewski
25.01.17
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
The Forest Tuner
Szymon Białorucki - puzon
Mateusz Sobiechowski - fortepian
Adam Tadel - konrtabas
Piotr Budniak - perkusja
28.01.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
29.01.16
niedziela
godz.12.00
Joanna Laszczkowska, Piotr Kozłowski,
Sergiey Preobrazenskiy
- fortepian
w programie: Bach, Beethoven, Debussy, Rachmaninow, Szymanowski

do góry

Luty 2017

05.02.17
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralne
JAN PIETKIEWICZ - skrzypce
KRZYSZTOF STANIENDA - fortepian
w programie: Bach, Mozart, Paganini, Krežma, Prokofiew, Saint-Saëns
11.02.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
12.02.17
niedziela
godz.12.00


Duo de Piano Temperamento
AGNIESZKA KORPYTA,
JAVIER MALEBRAN TRUJILLO
- fortepian
w programie: Chopin, Ravel, Debussy, Poulenc, Saint-Saëns, A. Leng
19.02.17
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralny
w wykonaniu studentów klas kameralistyki
Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
w programie: Brahms, Zarębski,Szymanowski, Poulenc, Rachmaninow, Szostakowicz
22.02.17
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy:
PAULINA ATMAŃSKA TRIO
PAULINA ATMAŃSKA
- fortepian,
ADAM TADEL - kontrabas
BARTOSZ SZABLOWSKI - perkusja
25.02.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
26.02.17
niedziela
godz.12.00





Słynne arie i pieśni
Studenci Uniwersytetu Muzycznego
Fryderyka Chopina w Warszawie
DAGMARA DUDZIŃSKA,
MONIKA KOLASIŃSKA
– fortepian
RYSZARD CIEŚLA, AERAN KIM,
ANNA MIKOŁAJCZYK-NIEWIEDZIAŁ
- opieka artystyczna w programie: Mozart, Moniuszkio, Verdi, Czajkowski

do góry

Marzec 2017

05.03.17
niedziela
godz.12.00


Wielkie sonaty na altówkę
JAN CZYŻEWSKI, RADOSŁAW JAROCKI,
DOMINIKA MAJERSKA
- altówka
MARIA STERCZYŃSKA - fortepian
w programie: Schubert, Brahms, Strawiński, Szostakowicz
11.03.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
12.03.17
niedziela
godz.12.00




Koncert kameralny
KARINA KAMIZELA, NATALIA MAGDZIARZ,
GABRIELA ZINIEWICZ, KACPER DĄBROWSKI
- flet
JULIA MĄKIEWICZ, ALEKSANDRA TRACZYŃSKA - harfa
MARIANNA WASZKIEWICZ, MARIO FABIANI - fortepian
w programie: Schubert, Mercadante, Godard, Martinu, Taffanel
19.03.17
niedziela
godz.12.00




Słynne miniatury na altówkę
NATALIA GIDLEWSKA, ANNA KRZYŻAK,
JULIA PAŁĘCKA, ANNA SUŁKOWSKA,
KATARZYNA ŚREDZIŃSKA, NATALIA REICHERT
- altówka
MARIA STERCZYŃSKA, ROMANA ORŁOWSKA,
EWA OSSOWSKA, PIOTR KOPCZYŃSKI
- fortepian
w programie: Schumann, Weber, Bruch, Vieuxtemps, Bowen
22.03.17
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
USG TRIO
MICHAŁ ZAŁĘSKI - fortepian,
RADEK ŁUKASZEWICZ – kontrabas,
MACIEK WOJCIESZUK – perkusja – prkusja
25.03.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
26.03.17
niedziela
godz.12.00







Karolowi Szymanowskiemu – w 80-tą rocznicę śmierci
ANNA KARASIŃSKA, MONIKA ŁOPUSZYŃSKA - sopran DOROTA BŁASZCZYŃSKA, KORNELIA FIGIELSKA,
AGATA KRYSTEK, JOANNA RYBAK
- skrzypce
JOANNA ŁAWCEWICZ-MUSIALIK - altówka
ANETA STEFAŃSKA, JAKUB DUBIK - wiolonczela
ALEKSANDRA PŁACZEK, AGATA PACAK,
NATALIA PYSTINA, ADAM MIKOŁAJ GOŹDZIEWSKI

- fortepian w programie: Szymanowski, Zarębski, Różycki

do góry

Kwiecień 2017

02.04.17
niedziela
godz.12.00



Pieśni i arie oratoryjne
Meitian Zhao - sopran,
Anita Opłocka - sopran,
Lidia Strońska - fortepian,
Krystyna Jaźwińska: słowo o muzyce
w programie: Haendel, Mozart, Rossini, Schumann, Mascagni
08.04.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
09.04.17
niedziela
godz.12.00





Koncert Pasyjny
Kwartet Prima Vista:
Krzysztof Bzówka I skrzypce,
Józef Kolinek - II skrzypce,
Piotr Nowicki - altówka,
Zbigniew Krzymiński - wiolonczela
w programie: Józef Haydn "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu"
22.04.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
23.04.17
niedziela
godz.12.00





Georgowi Philippowi Telemannowi
- w 250 rocznicę śmierci

Aleksandra Buczna, Katarzyna Piotrowska, Wiktoria Borkowska,
Nikola Kiszczak, Hanna Tracz, Błażej Bębeńca, Marta Rączka,
Paulina Matusiak, Zuzanna Dulęba, Teresa Łukomska,
Gabriela Kawecka, Jan Pietkiewicz - skrzypce
Opieka artystyczna: Magdalena Szczepanowska
w programie: fantazje na skrzypce solo G. Ph. Telemanna
26.04.17
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
Mateusz Gawęda Trio
Mateusz Gawęda - fortepian
Alan Wykpisz - kontrabas
Grzegorz Pałka - perkusja
30.04.17
niedziela
godz.12.00


Bartłomiej Misiak, Katarzyna Kochanowska,
Marta Plasota,
- skrzypce
Agata Kucharska, Aleksandra Białczak - fortepian
w programie: Haydn, Beethoven, Schumann, Brahms, Moszkowski, Zarębski

do góry

Maj 2017

07.05.17
niedziela
godz.12.00

Koncert Sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji
Koncert Sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji
opieka artystyczna i prowadzenie: Katarzyna Skrzypczak
w programie: Beethoven, Brahms
13.05.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
14.05.17
niedziela
godz.12.00


Koncert studentów Uniwersytetu Muzycznego
Fryderyka Chopina
w Warszawie z klasy fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej
w programie: Chopin, Schumann, Szymanowski

21.05.17
niedziela
godz.12.00

MASUMI HAKAMATA, AKANE MATSUDA, YUZUKO MIYAIRI
– fortepian
w programie: Bach, Schubert, Chopin, Prokofiew, Bacewicz

27.05.16
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
28.05.17
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralny
SAYURI MUKAI – fortepian,
PIOTR CEGIELSKI – skrzypce,
ROBERT PUTOWSKI – wiolonczela
w programie: Beethoven, Schubert
31.05.17
środa
godz.19.30





Salon Jazzowy
SŁOWIŃSKI / REQUESENS
INTERNATIONAL PROJECT

STANISŁAW SŁOWIŃSKI - skrzypce
APEL - LES CAROD REQUESENS - skrzypce
MATEUSZ SOBIECHOWSKI - fortepian
JUSTYN MAŁODOBRY - kontrabas
ADAM STĘPNIOWSKI - perkusja

do góry

Czerwiec 2017

04.06.17
niedziela
godz.12.00



Stanisławowi Moniuszce - w 145-tą rocznicę śmierci
Anna Mikołajczyk-Niewiedział - sopran
Ryszard Cieśla - baryton
Dagmara Dudzińska - fortepian
w programie: pieśni Stanisława Moniuszki

10.06.17
sobota
godz.14.00




Koncert Dyplomantów Klas Fortepianu Ognisk Muzycznych WTM
Adrianna Hajdukiewicz, Anna Sierzan, Agata Szlacheta,
Marcin Żołek oraz Maria Wójcik (II etap)
w programie: Berens, Berkowicz, Neupert, Debussy, Prokofiew

11.06.17
niedziela
godz.12.00



Marina Rodriguez Jimez, Luiz Herman Miranda,
Daniel Torres Diaz Miho Nishimura, Valeriy Kosyuk

- fortepian
w programie: Mozart, Chopin, Schumann, Liszt, Granados, Debussy

14.06.17
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy: "15 cm above the ground"
Maciej Trifonidis - gitara dobro
Tomasz Bogacki - gitara akustyczna
Łukasz Czekała - skrzypce
Janusz Tytman - mandolina
Dominik Jabłkowski - kontrabas
18.06.17
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralny
Julia Fangrat - wioloczela
Miho Nishimura - fortepian
w programie: Bach, Mozart, Liszt, Saint-Saëns, Szymanowski

24.06.17
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
25.06.17
niedziela
godz.12.00


Koncert Polskiej Pieśni XX wieku
Lilianna Zalesińska - mezzosopran
Piotr Szymanowicz - fortepian
w programie: Szymanowski, Wertheim, Lefeld, B. Madey

Do góry


Do góry | Strona startowa | Copyright © WTM | Kontakt |