Strona główna > Koncerty > Archiwum koncertowe
 
  WTM
Ogniska Muzyczne
Biblioteka
Koncerty
  W siedzibie WTM
  Królewskie Arkady Sztuki
  Międzynarodowy Festiwal
Organowy Jan Sebastian Bach
  Recitale chopinowskie
  Ogniska Muzyczne
  Promenada
  Edukacja
  Ars Nova
  Archiwum Koncertowe
Edukacja
Praca
Mapa strony
Linki
Kontakt

sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009

Październik 2014

05.10.14
niedziela
godz.12.00




W hołdzie Andrzejowi Panufnikowi
- koncert w 100 rocznicę urodzin Kompozytora
Trio fortepianowe SUBITO:
LECH NAPIERAŁA - fortepian,
MAGDALENA SZCZEPANOWSKA - skrzypce,
PIOTR HAUSENPLAS - wiolonczela
w programie: Panufnik, Bacewicz
08.10.14
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
PIOTR "PIANOHOOLIGAN" ORZECHOWSKI

11.10.14
sobota
godz.11.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
12.10.14
niedziela
godz.12.00


Koncert pieśni polskiej
DOROTA LACHOWICZ- mezzosopran,
KRZYSZTOF KUR - tenor,
EWA PELWECKA- fortepian
w programie: Paderewski, Karłowicz
19.10.14
niedziela
godz.12.00
Koncert w 165 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina
JOANNA ŁAWRYNOWICZ - fortepian
w programie: Chopin
22.10.14
środa
godz.19.30

Salon Jazzowy
FILIP WOJCIECHOWSKI TRIO
w programie: premiera płyty "Interludia"
26.04.14
sobota
godz.11.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
26.10.14
niedziela
godz.12.00
JAN KADŁUBISKI - recital fortepianowy
w programie: Bach, Chopin

do góry

Listopad 2014

05.11.14
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
Marcin Olak Trio
Maciej Ulatowski - fortepian
Wojciech Traczyk - kontrabas
Marcin "Ułan" Ułanowski - perkusja
09.11.14
niedziela
godz.12.00

Koncert kameralny
Duo Granat
Tamara Granat/Rafał Łuszczewski - fortepian
w programie: Scharwenka, Moszkowski, Zarębski, Friedman
15.11.14
sobota
godz.11.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
16.11.14
niedziela
godz.12.00















Jubileusz prof. Mariana Borkowskiego
Koncert kompozytorski
Patrycja Piekutowska - skrzypce
Elżbieta Gajewska-Gadzina - flety
Marcin Tadeusz Łukaszewski - fortepian
Kwartet "Wilanów":
Tadeusz Gadzina - I skrzypce
Paweł Łosakiewicz - II skrzypce
Ryszard Duź - altówka
Marian Wasiółka - wiolonczela
Sekstet wokalny "proMODERN":
Łucja Szablewska-Borzykowska - sopran
Ewa Puchalska - mezzosopran
Elżbieta Wróblewska-Rydzewska - mezzosopran
Andrzej Marusiak - tenor
Artur Janda - bas/baryton
Piotr Pieron - bas, kierownik artystyczny

19.11.14
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
Voice&bass with Drums Duo
Dariusz Ziółek/Grzegorz Poliszak
23.11.14
niedziela
godz.12.00

"W kręgu Wieniawskiego"
Joanna Maklakiewicz - fortepian
w programie: E. Wolff, H. Wieniawski
29.11.14
sobota
godz.11.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
30.11.14
niedziela
godz.12.00






Koncert kameralny
Aleksandra Bednarczyk, Dorota Błaszczyńska,
Wiktoria Borkowska, Aleksandra Buczna, Klara Gronet,
Damian Kułakowski, Jan Pietkiewicz,
Katarzyna Seremak, Weronika Weiss
- skrzypce
Mateusz Błaszczak - wiolonczela
Aleksandra Dallali, Małgorzata Zielińska-Kościów
- fortepian
w programie: Bacewicz, Bartók, Kodály, Ysaye

do góry

Grudzień 2014

03.12.14
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
SŁAWEK JASKUŁKE- solo

06.12.14
sobota
godz.11.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
07.12.14
niedziela
godz.12.00


Koncert Pieśni Polskiej
MARTA BOBERSKA - sopran
EMILIAN MADEY - fortepian
w programie: Dobrzyński, Chopin, Moniuszko, Komorowski, Krzyżanowski
14.12.14
niedziela
godz.12.00

Koncert kameralny
PIOTR CEGIELSKI - skrzypce
KAORI OKUZUMI - fortepian
w programie: Hajworonsky, Brahms, Sarasate
17.12.14
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
AGNIESZKA WILCZYŃSKA - świątecznie

20.12.14
sobota
godz.11.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
21.12.14
niedziela
godz.12.00



Najpiękniejsze kolędy i pastorałki
Zespół kameralny "I solisti di Varsavia"
pod kierownictwem
TOMASZA RADZIWONOWICZA
solistka:
ANETA ŁUKASZEWICZ - mezzosopran
28.12.14
niedziela
godz.12.00

Bach na Boże Narodzenie
Zespół Muzyki Barokowej "villaNova"
pod kierownictwem JOANNY MORSKIEJ
JAN JAKUB MONOWID - kontratenor

do góry

Styczeń 2015

10.01.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
11.01.15
niedziela
godz.12.00






Erni Deng, Ke Feng, Katarzyna Gawałkiewicz,
Chan Mi Hwang, Barbara Jop, Soo Jung Kim,
Aleksandra Monkiewicz, Wang Li
- sopran
Gaosheng Duan - baryton
Dominik Opaliński - bas
Dagmara Dudzińska, Monika Kolasińska,
Teresa Maciaszek
- fortepian
w programie: Mozart, Verdi, Wagner, Gounod, Moniuszko, Bizet, Czyż
14.01.15
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
Marek Kądziela Trio
Marek Kądziela - gitara
Paweł Puszczało - kontrabas
Grzegorz Grzyb - perkusja
18.01.15
niedziela
godz.12.00

Tatsuro Jokoyama, Ricardo Ruiz Ruiz, Ruben Benitez Sala,
Tetsuro Togawa, Maria Victoria MarquezToreres
- fortepian
w programie: Schubert, Chopin, Brahms, Albéniz, Fauré, Rachmaninow
25.01.15
niedziela
godz.12.00
Mizuho Itakura, Fan Jiang, Yuzuko Miyairi,
Ayako Suzuki
- fortepian
w programie: Haydn, Chopin, Liszt, Prokofiew, Szymanowski
28.01.15
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
Zbigniew Wrombel Quartet
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Piotr Wrombel - fortepian
Maciej Kociński - saksofon
Krzysztof Szmańda - perkusja
31.01.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej

do góry

Luty 2015

07.02.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
08.02.15
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Dagny Baczyńska-Kissas
w programie: Chopin, Respighi
11.02.15
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
RGG "Aura""
Łukasz Ojdana - fortepian
Maciej Garbowski - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja
15.02.15
niedziela
godz.12.00
Carlota Arcos Cano, Marina Rodriguez Jimenez,
Miho Nishida, Maria Victoria Marquez Torres
- fortepian
w programie: Chopin, Schumann, Albéniz, R. Strauss
21.02.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
22.02.15
niedziela
godz.12.00





Recital fortepianowy
VALENTINA CIRINA (Włochy)
w programie: C. Ph. E. Bach, Beethoven, Chopin


Koncert zorganizowany we współpracy
z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie
25.02.15
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
Sebastian Zawadzki - solo
Sebastian Zawadzki - fortepian

do góry

Marzec 2015

01.03.15
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
MARIE KIYONE - fortepian
w programie: Chopin
07.03.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
08.03.15
niedziela
godz.12.00



Poezja Muzyka Pisana
KRYSTYNA TKACZ - recytacje
ANNA WANDTKE - skrzypce,
AGNIESZKA PANASIUK - fortepian
w programie: Saint-Saëns, Massenet, Sarasate, Kreisler,
de Falla, Piazzolla, poezje ks. J. Twardowskiego
11.03.15
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
ANDRZEJ JAGODZINSKI - akordeon,
JANUSZ STROBEL - gitara
15.03.15
niedziela
godz.12.00

MARCIN WIECZOREK - fortepian
Kandydat do XVII Miedzynarodowego Konkursu
Pianistycznego im. F. Chopina
w programie: Chopin
21.03.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
22.03.15
niedziela
godz.12.00






W hołdzie Janowi Sebastianowi Bachowi
- w 330 rocznice urodzin Kompozytora
MAGDALENA SZCZEPANOWSKA - skrzypce
DAMIAN KUŁAKOWSKI - altówka
PIOTR HAUSENPLAS - wiolonczela
oraz: KLARA GRONET, DAMIAN KUŁAKOWSKI,
JAN PIETKIEWICZ
- skrzypce
NATALIA REICHERT - altówka
MAŁGORZATA ZIELINSKA-KOSCIÓW - fortepian
25.03.15
środa
godz.19.30
Salon Jazzowy
KRZYSZTOF DYS / PAWEŁ PANTA DUO

29.03.15
niedziela
godz.12.00

Koncert wielkanocny
Zespół Wokalny "La Tempesta"
pod kierownictwem JAKUBA BURZYŃSKIEGO
w programie: R. de Lassus - Lamentacje proroka Jeremiasza

do góry

Kwiecień 2015

11.04.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
12.04.15
niedziela
godz.12.00








Koncert kameralny
LEE YE EUM, BAEK SUHWA - flet,
KINGA PIOTROWSKA - wiolonczela,
BARBARA ROGALA, MAGDALENA MICKE - altówka,
GURKAN KIRANKAYA, MATEUSZ RAJKOWSKI - klarnet,
HARUNA AOKA, ABIGAIL GCHWEND,
BARBARA TRZONKOWSKA, MISATO TOKUDA,
JAKUB KITOWSKI
- fortepian,
JAKUB MILEWSKI - baryton
w programie: Bach, Mozart, Brahms, Bruch, Karłowicz, Lutosławski
15.04.15
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
K.W.K. TRIO
LUDOVIT KOTLAR - fortepian,
MACIEJ KITAJEWSKI - kontrabas,
MACIEJ WOJCIESZUK - perkusja
19.04.15
niedziela
godz.12.00









Koncert kameralny
WIKTORIA TYTARENKO - skrzypce,
OLGA SZUTKO - wiolonczela,
NATALIA REWAKOWICZ - fortepian
w programie: Beethoven, Schumann, Barwiński

Koncert w ramach cyklu Dzielnica Kultury Mokotów
25.04.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
26.04.15
niedziela
godz.12.00




Angielska liryka wokalna
Uczniowie Wydziału Wokalnego PSM II stopnia
im. Józefa Elsnera w Warszawie
opieka artystyczna: BARBARA KINGA MAJEWSKA
AGNIESZKA STACHURSKA - fortepian
w programie: Purcell, Haendel, Morley,
Newton, Avery, Cowen, Britten
29.04.15
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
JACHNA/TARWID/KARCH Sundial
WOJCIECH JACHNA - flugelhorn, trabka
GRZEGORZ TARWID - fortepian
ALBERT KARCH - perkusja
w programie: premiera płyty "Interludia"

do góry

Maj 2015

09.05.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
10.05.15
niedziela
godz.12.00





Słynne arie i pieśni
KAJA MIANOWANA, MEITIAN ZHAO - sopran,
TOMASZ CZAPLINSKI - bas/baryton,
LIDIA STRONSKA - fortepian,
baryton< KRYSTYNA JAZWINSKADOBOSZ prowadzenie oncertu
w programie: Bach, Mozart, Donizetti, Bellini, Puccini,
Rimski-Korsakow, Debussy, Poulenc
13.05.15
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
ARTUR BOGUSŁAWSKI TRIO
ARTUR BOGUSŁAWSKI - fortepian,
MICHAŁ JAROS - kontrabas,
GRZEGORZ GRZYB - perkusja
17.05.15
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralny
SHIHAN LI, GUSTAVO HERRERO,
SERGIUSZ PREOBRAZENSKI
- fortepian
w programie: Schumann, Chopin, Liszt, Skriabin

23.05.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
24.05.15
niedziela
godz.12.00


Koncert pieśni polskiej
ANNA MIKOŁAJCZYKNIEWIEDZIAŁ
- sopran
MIROSŁAW FELDGEBEL - fortepian
w programie:Chopin, Moniuszko, Karłowicz
Koncert w ramach cyklu Dzielnica Kultury Mokotów
27.05.15
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
SPHERE SYNESTHESIA promocja płyty
ANIA RYBACKA - śpiew
MAREK KADZIELA - gitara
JAKUB DYBZYNSKI - klarnet
Koncert w ramach cyklu Dzielnica Kultury Mokotów
31.05.15
niedziela
godz.12.00






Koncert Sekcji Instrumentów Detych
i Perkusji PSM I stopnia nr 1
im. Oskara Kolberga w Warszawie
opieka artystyczna i prowadzenie koncertu:
KATARZYNA SKRZYPCZAK
w programie:Haendel, Mozart, Weber,
Joplin, Mancini

do góry

Czerwiec 2015

07.06.15
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralny
CHIZUKO TAKAGI WARSAW PIANO TRIO
w programie: C. Schumann, Rachmaninow, Mendelssohn, Panufnik

10.06.15
środa
godz.19.30



Salon Jazzowy
KAMIL PIOTROWICZ QUINTET BIRTH – premiera płyty

PIOTR CHĘCICKI – saksofon tenorowy
MICHAŁ BĄK - kontrabas,
SŁAWEK KORYZNO - perkusja
13.06.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej
14.06.15
niedziela
godz.12.00

Koncert kameralny
JEKATERINA I STANISŁAW DRZEWIECCY – fortepian
w programie: Chopin-Liszt, Zarębski

20.06.15
sobota
godz.11.00



Koncert dyplomantów Ognisk Muzycznych WTM
WIKTORIA BALUKIEWICZ, KAROL BAŁDA,
NATALIA NOWAK, WOJCIECH SZYMANIK,
BLANKA ZIĘCIOWSKA
- fortepian
JACEK STRUGAŁA – perkusja
w programie: Bach, Chopin, Grieg
21.06.15
niedziela
godz.12.00




Słynne arie operowe
DARIUSZ MACHEJ- bas
EWA PELWECKA - fortepian
w programie:Mozart, Rossini, Verdi
Gość specjalny Adam Czopek – dziennikarz
i krytyk muzyczny, autor książek poświęconych
operze i jej artystom

24.06.15
środa
godz.19.30


Salon Jazzowy
KUBA STANKIEWICZ TRIO
KUBA STANKIEWICZ - fortepian
SEBASTIAN FRANKIEWICZ - perkusja
WOJCIECH PULCYN - kontrabas
27.06.15
sobota
godz.12.00
Mała Akademia Muzyki
Spotkania dla dzieci i rodziców wprowadzające
w świat instrumentów i muzyki klasycznej

Do góry


Do góry | Strona startowa | Copyright © WTM | Kontakt |