Strona główna > Koncerty > Archiwum koncertowe
 
  WTM
Ogniska Muzyczne
Biblioteka
Koncerty
  W siedzibie WTM
  Królewskie Arkady Sztuki
  Międzynarodowy Festiwal
Organowy Jan Sebastian Bach
  Recitale chopinowskie
  Ogniska Muzyczne
  Promenada
  Edukacja
  Ars Nova
  Archiwum Koncertowe
Edukacja
Praca
Mapa strony
Linki
Kontakt

sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009

Październik 2010

03.10.10
niedziela
godz.12.00

Emilian Madey
Recital fortepianowy
w programie: I.F.Dobrzyński, F.Chopin, I.Krzyżanowski, K.Mikuli
07.10.10
czwartek
godz.19.00
Kinga Firlej-Kubica, Marta Macierzyńska,
Wojciech Wołoszyn
- fortepian
w programie: F.Mompou, S.Rachmaninow, R.Schumann
10.10.10
niedziela
godz.12.00

Piotr Cegielski - skrzypce
Kazimierz Koślacz - wiolonczela
Yoko Yamabe - fortepian
w programie: J.Brahms, F.Chopin, R.Schumann
14.10.10
czwartek
godz.19.00

Patrycja Szymańska - skrzypce
Agnieszka Kopacka - fortepian
w programie: E.Chausson, C.Franck, J.Massenet, K.Szymanowski
17.10.10
niedziela
godz.12.00
Maria Korecka-Soszkowska - fortepian
Recital fortepianowy
w programie:F.Chopin
21.10.10
czwartek
godz.19.00
Maria Gabryś
Recital fortepianowy
w programie: F.Chopin, W.A.Mozart, M.Szymanowska
24.10.10
niedziela
godz.12.00

Arkadiusz Dobrowolski - wiolonczela
Michał Drewnowski - fortepian
w programie: F. Chopin, E. Madey, T. Majerski
28.10.10
czwartek
godz.19.00
Aleksander Dębicz
Recital fortepianowy
w programie: I.J. Paderewski, S. Prokofiew, F. Schubert

do góry

Listopad 2010

04.11.10
czwartek
godz.18.00

Karol Radziwonowicz
Recital fortepianowy
w programie: Chopin, Paderewski

07.11.10
niedziela
godz.12.00


Marta Kalińska - skrzypce,
Adrian Cygan - wiolonczela
Agata Górska - fortepian
w programie: twórczość kameralna Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego
11.11.10
czwartek
godz.18.00


Adam Kruszewski - baryton
Emilian Madey - fortepian
w programie: Chopin, Elsner, Karłowicz, Moniuszko, Baird

14.11.10
niedziela
godz.12.00

Kwartet "Prima Vista"
Krzysztof Bzówka - skrzypce
Józef Kolinek - skrzypce
Piotr Nowicki - altówka
Zbigniew Krzymiński - wiolonczela
w programie: Elsner, Kurpiński, Chopin, Paderewski

18.11.10
czwartek
godz.18.00



Jadwiga Rappé - alt, Maciej Grzybowski - fortepian,
Dobrosława Siudmak - skrzypce, Igor Kabalewski - altówka
Karol Marianowski - wiolonczela, Krzysztof Zbijowski - klarnet
w programie: Perkowski, Rudziński, Moss

21.11.10
niedziela
godz.12.00

Katarzyna Bąkowska - skrzypce,
Natalia Bartyzel - pozytyw,
Anna Sawicka - wiolonczela
w programie: Bach, Corelli, Geminiani
25.11.10
czwartek
godz.18.00

Jakub Jakowicz- skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
w programie: Beethoven, Ravel, Schubert
28.11.10
niedziela
godz.12.00

Lilianna Zalesińska - mezzosopran
Piotr Szymanowicz - fortepian
w programie: Chopin, Paderewski

do góry

Grudzień 2010

02.12.10
czwartek
godz.19.00

"Wieczór muzyki gitarowej"
opieka artystyczna: Leszek Potasiński
w programie: Carlevaro, Legnani, Rodrigo, Vivaldi

05.12.10
niedziela
godz.12.00








"Młodzi kameraliści"
Paulina Kusa, Karolina Matuszkiewicz - skrzypce,
Maria Skarbek-Kiełłczewska - altówka,
Tomasz Kumięga - baryton
Katarzyna Świętochowska, Miłosz Drogowski,
Michał Zieliński
- wiolonczela,
Agnieszka Korpyta, Justyna Lechman,
Martyna Smolińska, Piotr Fidelus, Michał Kozłowski,
Krzysztof Trzaskowski
- fortepian
opieka artystyczna: Maja Nosowska w programie: Fauré, Grieg, Karłowicz, Ptaszyńska, Schubert, Strauss, Szostakowicz
09.12.10
czwartek
godz.18.00

Lucjan Benisz
Recital fortepianowy
w programie: sonaty Ludwiga van Beethovena

12.12.10
niedziela
godz.12.00

W przededniu 140 rocznicy założenia
Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego

Wiktor Łyjak - organy (pozytyw)
w programie: Moniuszko, Freyer

16.12.10
czwartek
godz.18.00


Zbigniew Wegehaupt Quartet
Jerzy Małek - trąbka
Dominik Wania - fortepian
Zbigniew Wegehaupt - kontrabas
Michał Miśkiewicz - - perkusja
w programie: kompozycje Zbigniewa Wegehaupta
z płyt "Wege Quartet" "Tota"
19.12.10
niedziela
godz.12.00

Marek Bracha
Recital fortepianowy
w programie: Chopin, Mozart

30.12.10
czwartek
godz.18.00




"Najpiękniejsze kolędy i pastorałki"
Aneta Łukaszewicz - mezzosopran,
I Solisti di Varsavia:
Tomasz Radziwonowicz
- I skrzypce ,
Anna Staniak-Bagnowska - II skrzypce,
Dariusz Wachnik - altówka
Grażyna Tatarska - wiolonczela,
Paweł Pańta - kontrabas

do góry

Styczeń 2011

09.01.11
niedziela
godz.12.00



Jekaterina Drzewiecka, Aleksander Yankevich,
Rafał Kowalczyk, Przemysław Kucharski - fortepian
opieka artystyczna:
Tatiana Shebanova i Jarosław Drzewiecki
w programie: Bach, Brahms, Debussy, Liszt, Schubert

13.01.11
czwartek
godz.18.00







Anna Kaczmarek, Karolina Szymanowska,
Maja Węcławska, Michał Bielenia, Jan Mazur,
Szymon Naściszewski, Miłosz Wieliński
- skrzypce
Elżbieta Neumann, Julia Samojło - fortepian,
opieka artystyczna:
Julia Jakowicz i Jakub Jakowicz
w programie: Bazzini, Bartok, Czajkowski, Kreisler, Paganini, Schubert, Wieniawski, Ysaye
16.01.11
niedziela
godz.12.00



Kornelia Grądzka, Aleksandra Kwiatkowska,
Danuta Kulisz, Michał Piotrowski
- skrzypce
Katarzyna Grygiel, Katarzyna Litwiniuk - altówka,
Julia Biłat, Dobrawa Czocher,
Zuzanna Stradowska
- wiolonczela,
Karolina Czechowska, Anna Dolecka,
Hanna Raniszewska, Piotr Szafraniec
- fortepian
opieka artystyczna:
Katarzyna Jankowska, Bartosz Bednarczyk,
Grzegorz Skrobiński

w programie: Beethoven, Brahms, Szostakowicz

20.01.11
czwartek
godz.18.00


Joanna Wicherek, Miki Ito, Rena Imamura,
Juan Manuel Rodriguez Ecija, Javier Malebrán,
Tomasz Woźnicki, Dawid Zarzycki

- fortepian
opieka artystyczna:
Jerzy Romaniuk i Ramiro Sanjinez
w programie: Bach, Beethoven, Brahms, Chopin, Haydn, Mozart, Scarlatti
23.01.11
niedziela
godz.12.00

Mai Kamiya, Mika Kobayashi, Saki Murakoshi,
Yuka Sato, Saori Yamamoto
- fortepian
opieka artystyczna: Maria Szraiber
w programie: Bach, Haydn, Chopin, Zarębski, Szymanowski, Malawski
27.01.11
czwartek
godz.18.00


Fantango Quintet
Paweł Janas - akordeon,
Mateusz Konopelski - skrzypce,
Piotr Kopczyński - fortepian
Maciej Kopczyński - gitara,
Karol Nasiłowski - kontrabas
w programie: twórczość Astora Piazzolli
30.01.11
niedziela
godz.12.00


Sylwia Knap - sopran,
Halina Ślusarczyk - sopran,
Monika Polaczek-Przestrzelska - fortepian
opieka artystyczna: Barbara Rusin-Knap
w programie: Mozart, Gounod, Rachmaninow, Czajkowski, Poulenc

do góry

Luty 2011

06.02.11
niedziela
godz.12.00




Katarzyna Kowalska-Smoleń - sopran
Andrzej Marusiak - tenor
Zbigniew Malak - tenor
Song Uk Choi - tenor
Beata Szebesczyk - fortepian
w programie: Mozart, Puccini, Rachmaninow, Berg, Poulenc, Bernstein
10.02.11
czwartek
godz.18.00



"W karnawałowym nastroju"
Koncert Zespołów Wokalnych ZPSM im. J.Elsnera
w Warszawie
Agnieszka Stachurska - fortepian
opieka artystyczna: Ewelina Hańska, Andrzej Zieliński
w programie: Mozart, Rossini, Offenbach, Strauss
13.02.11
niedziela
godz.12.00
Duet fortepianowy
Magdalena Hirsz i Wojciech Jasiński
w programie: Schubert, Schumann, Brahms, Ravel
17.02.11
czwartek
godz.18.00

Mari Hoshino, Yuko Kitamura, Kanako Okabe,
Mio Suzuki, Krystyna Man Li-Szczepańska
- fortepian
opieka artystyczna: Kazimierz Gierżod
w programie: Chopin, Liszt, Paderewski, Zarębski
20.02.11
niedziela
godz.12.00


Kwartet "Prima Vista"
Krzysztof Bzówka - skrzypce,
Józef Kolinek - skrzypce,
Piotr Nowicki - altówka,
Zbigniew Krzymiński - wiolonczela
w programie: Haydn, Mozart, Beethoven
24.02.11
czwartek
godz.18.00
Marta Kluczyńska
Recital fortepianowy
w programie: Bach, Beethoven, Brahms, Bartók
27.02.11
niedziela
godz.12.00



Piancello Duo:
Katarzyna Meisner - wiolonczela
Tatyana Sikorska - fortepian
Judith Le Monnier - skrzypce
opieka artystyczna: Barbara Halska
w programie: Beethoven, Paderewski, Szostakowicz, Tansman

do góry

Marzec 2011

03.03.11
czwartek
godz.18.00

Trio Archetto
Katarzyna Dul - skrzypce,
Marta Straszyńska - altówka
Nadia Bojadżijew-Rybkowska - wiolonczela
w programie: Dohnányi, Kodály, Martinů
06.03.11
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Krzysztof Trzaskowski
w programie: Haydn, Chopin, Liszt
10.03.11
czwartek
godz.18.00
Maria Mikłaszewicz - altówka
Krzysztof Stanienda - fortepian
w programie: Brahms, Chopin, Hindemith
13.03.11
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Katarzyna Łabuś
w programie: Beethoven, Chopin, Debussy
17.01.11
czwartek
godz.18.00






Kwintet "QUINTESSENZA MB"
Romuald Gołębiowski - klarnet,
Magdalena Szczepanowska - skrzypce
Aleksandra Bucholc - skrzypce,
Natalia Reichert - altówka,
Piotr Hausenplas - wiolonczela
oraz uczniowie ZPSM nr 1 w Warszawie
i studenci UMFC w Warszawie
w programie: Mozart, Szostakowicz, Kodály, Martinů, Ysaye
20.03.11
niedziela
godz.12.00





Katarzyna Bubień, Joanna Krajewska, Filip Michalak,
Anna Wieremiejczuk, Katarzyna Wójcicka

- flet
Anastasia Levandovskaia, Hanna Sosińska-Kraski
- fortepian
opieka artystyczna:
Renata Falaszewska, Beata Kierzkowska
w programie: Bach, Mozart, Chaminade, Taffanel, Poulenc
24.03.11
czwartek
godz.18.00


Andrzej Gębski i jego uczniowie
Agata Janczy, Magda Kołcz, Karolina Mikołajczyk, Dominika Modelska, Patrycja Mynarska, Agata Struzik
- skrzypce
w programie: Bach, Paganini, Ravel, Twardowski
27.03.11
niedziela
godz.12.00





Edyta Lajdorf - fortepian
oraz
kwartet smyczkowy:
Julia Brodowska - skrzypce, Maria Dudź - skrzypce,
Paulina Synoradzka - altówka, Antonina Przybyszewska - wiolonczela
opieka artystyczna: Aleksandra Kowalik-Burdzy
w programie: Bach, Beethoven, Chopin, Scarlatti

do góry

Kwiecień 2011

03.04.11
niedziela
godz.12.00

Anna Kutkowska - Kass - sopran
Helena Christenko - fortepian
w programie: Bellini, Chopin, Donizetti, Mozart, Verdi
07.04.11
czwartek
godz.18.00


Magdalena Langman - skrzypce
Agnieszka Bąk - fortepian
opieka artystyczna: Jan Stanienda
w programie: Bach, Beethoven, Paganini, Czajkowski, Saint-Saëns
14.04.11
czwartek
godz.18.00

Karol Nasiłowski - kontrabas
Grzegorz Gorczyca - fortepian
opieka artystyczna: Andrzej Mysiński
w programie: Bach, Bottesini, Guttler, Misek, Zbinden
17.04.11
niedziela
godz.12.00




Katarzyna Bąkowska i jej uczniowie
Zofia Bizacka, Zuzanna Marczak, Sandra Mrozowska,
Ewa Pomianowska, Natalia Zadrożna,
Weronika Wrzosek, Paweł Lorkowski
- skrzypce
Natalia Bartyzel - klawesyn
w programie: Bach, Geminiani, Vivaldi
28.04.11
czwartek
godz.18.00



"Muzyczne anegdoty"
opowiada Krzysztof Janczar
oraz uczniowie ZPSM nr 4
im.K.Szymanowskiego w Warszawie
opieka artystyczna: Justyna Galant -Wojciechowska
w programie: Bach, Beethoven, Mozart, Rachmaninow

do góry

Maj 2011

05.05.11
czwartek
godz.18.00

"W świecie kameralistyki"
koncert w wykonaniu studentów UMFC w Warszawie
opieka artystyczna: Katarzyna Jankowska, Bartosz Bednarczyk, Grzegorz Skrobiński
w programie: Brahms, Glinka, Mahler, Mendelssohn, Szostakowicz, Vaughan Williams
08.05.11
niedziela
godz.12.00


Marian Borkowski - Mistrz i uczniowie
Mateusz Drozda - - bas-baryton
Paweł Gusnar - saksofon
Anna Lewicka - Capiga, Magdalena Kielak - fortepian
w programie: Borkowski, Cieślak, Garbal, Nawrocka
12.05.11
czwartek
godz.18.00




Aleksandra Klimczak - sopran,
Emilia Romanik, Ewa Thomas - mezzosopran
Jakub Józef Orliński, Grzegorz Hardej - kontratenor
Lidia Strońska - fortepian
opieka artystyczna: Anna Radziejewska i Jerzy Artysz
w programie: Bach, Haendel, Mozart, Rossini, Czajkowski, Duparc, Britten
22.05.11
niedziela
godz.12.00
Julia Wrońska, Klaudia Olborska,
Aleksandra Szlaga, Michalina Olszańska,
Agnieszka Świgut, Karolina Matuszkiewicz,
Yvanka Milosevic-Lira, Jakub Nowak
- skrzypce
Zdzisława Słomka, Andrzej Guz - fortepian
opieka artystyczna:
Maria Orzechowska i Janusz Kucharski
w programie: Bach, Paganini, Sarasate, Czajkowski, Wieniawski
26.05.11
czwartek
godz.18.00

Karina Górka, Anna Hajduk,
Tomasz Woźnicki, Dawid Zarzycki
- fortepian
opieka artystyczna: Jerzy Romaniuk
w programie: Bach, Beethoven, Mozart, Liszt, Schubert
29.05.11
niedziela
godz.12.00

Mai Kamiya, Mika Kobayashi, Saki Murakoshi,
Yuka Sato, Saori Yamamoto, Guido Cellini
- fortepian
opieka artystyczna: Maria Szraiber
w programie: Chopin, Prokofiiew, Petrassi

do góry

Czerwiec 2011

02.06.11
niedziela
godz.18.00

Wojciech Skowron, Joanna Krauze,
Aleksandra Kozioł
- fortepian
opieka artystyczna: Elżbieta Karaś-Krasztel
w programie: Scarlatti, Mozart, Chopin, Moszkowski, Skriabin
05.06.11
niedziela
godz.12.00


Małgorzata Marczyk - fortepian
Magdalena Grzyb - skrzypce
Marzena Rogińska - altówka
Katarzyna Kaczyńska - wiolonczela
w programie: Chopin, Schumann
09.06.11
czwartek
godz.18.00
Rena Imamura, Miki Ito,
Juan Manuel Rodriguez Ecija
- fortepian
w programie: Bach, Chopin, Brahms, Schumann, Prokofiew
12.06.11
niedziela
godz.12.00


Koncert Sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji
Państwowej Szkoły Muzycznej
im. Oskara Kolberga w Warszawie
opieka artystyczna: Katarzyna Skrzypczak
w programie: Mozart, Joplin, Piazzolla, Harris
16.06.11
czwartek
godz.18.00

Anna Orlik - skrzypce
Wojciech Pyrć - fortepian
opieka artystyczna: Andrzej Gębski
w programie: Bach, Beethoven, Mozart, Liszt, Schubert
18.06.11
sobota
godz.17.00





Koncert Dyplomantów Ognisk Muzycznych
Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego
Yuko Terakado - śpiew
Marta Orłowicz - flet poprzeczny
Anna Wityńska, Michał Szajer - gitara
Krzysztof Rosiński - perkusja
Alicja Mazek, Artur Igla, Karol Łuczka - fortepian
w programie: : Bach, Mozart, Cardoso, Köhler
19.06.11
niedziela
godz.12.00

Artur Rożek - baryton
Anastasia Levandovskaia - fortepian
w programie: Beethoven, Schubert, Schumann, Brahms, Mahler

Część koncertów zostało zrealizowanych dzięki pomocy finansowej
Miasta Stołecznego Warszawy

Do góry


Do góry | Strona startowa | Copyright © WTM | Kontakt |