Strona główna > Koncerty > Archiwum koncertowe
 
  WTM
Ogniska Muzyczne
Biblioteka
Koncerty
  W siedzibie WTM
  Królewskie Arkady Sztuki
  Międzynarodowy Festiwal
Organowy Jan Sebastian Bach
  Recitale chopinowskie
  Ogniska Muzyczne
  Promenada
  Edukacja
  Ars Nova
  Archiwum Koncertowe
Edukacja
Praca
Mapa strony
Linki
Kontakt

sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009

Październik 2009

08.10.09
czwartek
godz.19.00

Magdalena Brzozowska
Recital fortepianowy
w programie: Grieg, Haydn, Chopin, Szymanowska

11.10.09
niedziela
godz.12.00







"W kręgu muzyki XX wieku"
Trio Concordia
- Aleksandra Bucholc, Katarzyna Seremak
- skrzypce Natalia Reichert -altówka

Aleksandra Kwiatkowska, Anna Wcisło, Aleksandra Kuls,
Agata Krystek, Patryk Mickiewicz, Damian Kułakowski

-skrzypce
Wojciech Jasiński - fortepian
w programie: Bacewicz, Prokofiew, Kodály
11.10.09
niedziela
godz.17.00


"L'Europe Galante"
Recital klawesynowy Urszuli Bartkiewicz
w programie: Bach, Dieupart, Elsner, Potocka, Reincken
Koncert zorganizowany we współpracy z Służewskim Domu Kultury
15.10.09
czwartek
godz.19.00



"Ciało i duch czyli dworska i sakralna muzyka dawna" ARS CHORI Zespół Wokalny
pod kierownictwem Zbigniewa Tupczyńskiego
opieka artystyczna Jerzy Romaniuk i Ramiro Sanjinez
w programie: Arcadelt, Gastoldi, des Prez, di Lasso,
Banchieri, Passereau


18.10.09
niedziela
godz.12.00


"Chopin i jego uczeń"
Katarzyna Glensk
- fortepian
opieka artystyczna Jan Stanienda
w programie: Chopin, Orda

22.10.09
czwartek
godz.19.00






Zygmuntowi Noskowskiemu w 100.rocznicę śmierci
Camerata Vistula
Andrzej Gębski
- skrzypce,
Wojciech Proniewicz
- skrzypce,
Grzegorz Chmielewski - altówka,
Andrzej Wróbel - wiolonczela
Elżbieta Piwkowska -wiolonczela
w programie: Noskowski, Maliszewski
koncertowi towarzyszy pokaz rękopisów Z. Noskowskiego

25.10.09
niedziela
godz.12.00



"Najpiękniejsze arie operowe"
Sylwia Knap , Monika Marciniak,
Urszula Piwnicka, Halina Ślusarczyk
- sopran Halina Andrzejewska - fortepian
opieka artystyczna Barbara Rusin - Knap
w programie: Moniuszko, Offenbach, Puccini, Rossini, Verdi
29.10.09
czwartek
godz.19.00

Recital skrzypcowy Katarzyna Bąkowskiej
Franciszek Jasionowski -fortepian
w programie: Bach, Telemann, Strauss, Ysaye

do góry

Listopad 2009

05.11.09
czwartek
godz.18.00

Paweł Janas
Recital akordeonowy
w programie: Bach, Mendelssohn, Scarlatti

08.11.09
niedziela
godz.12.00





"Muzyka wielkich mistrzów"
Anna Radziejewska - mezzosopran
zespół Il Tempo pod kierownictwem Agaty Sapiechy
Agata Sapiecha, Maria Dudzik - skrzypce,
Marcin Zalewski - viola da gamba,
Maciej Łukaszuk - wiolonczela
Lilianna Stawarz - klawesyn
w programie: Handel, Purcell
12.11.09
czwartek
godz.18.00


"Kompozytorzy słowiańscy"
Lidia Futorska - skrzypce, Taras Mencyński - wiolonczela
Natalia Rewakowicz - fortepian
w programie: Barwiński, Dworzak, Chopin

15.11.09
niedziela
godz.12.00

Kamila Szproch, Aleksandra Soboń - fortepian
opieka artystyczna Jerzy Romaniuk i Ramiro Sanjinez
w programie: Chopin, Debussy, Prokofiew

15.11.09
niedziela
godz.15.00



Monika Chmielewska, Magdalena Langman,
Magdalena Lech
- skrzypce
Agnieszka Bąk - fortepian
opieka artystyczna Jan Stanienda
w programie: Bach, Beethoven, Paganini, Sain-Saëns, Szymanowski
19.11.09
czwartek
godz.18.00






"Młodzi kameraliści"
Elżbieta Izdebska - sopran, Anna Kaczmarek - skrzypce,
Łukasz Langiewicz - kontrabas, Anna Dolecka, Krystyna Raczyńska, Karina Górka, Paweł Sobowiec - fortepian
opieka artystyczna Maja Nosowska
i Katarzyna Jankowska
w programie: Berg, Gershwin, Liszt, Prokofiew, Rachmaninow, Rossini, Schubert, Verdi

21.11.09
sobota
godz.11.00
















Koncert Ognisk WTM

Agata Szlacheta, Weronika Wróblewska,
Zofia Gralińska-Sakai, Natalia Nowak,
Maciej Kowal
- fortepian
Aleksandra Łuszczyńska-Perek, Semen Słobodianiuk,
Michalina Wróblewska
- skrzypce,
Paulina Łukaszewska - flet poprzeczny,
Piotr Drabik, Anna Czołnik - saksofon
Yuko Terakado, Agata Sterzycka- śpiew
Marta Studzińska - piosenka
Adrian Muszyński, Marcel Tomborek,
Kamila Sipika
- gitara
akompaniament: Magdalena Brzozowska,
Konrad Wantrych


Prowadzenie koncertu Ewa Trzebiecka
w programie: Mozart, Bach, Paderewski, Bacewicz, Gurlitt, Weiner, Garścia, Hauptmann

22.11.09
niedziela
godz.12.00

Koncert Laureatów
XVII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego
na Mazowszu

w programie: Bach, Chopin
26.11.09
czwartek
godz.18.00






Magdalena Szczepanowska i jej uczniowie
Patryk Mickiewicz, Aleksandra Buczna,
Monika Snopkowska, Aleksandra Bucholc,
Katarzyna Seremak, Aleksandra Kuls,
Aleksandra Kwiatkowska, Anna Wcisło,
Damian Kułakowski
- skrzypce
Wojciech Jasiński - fortepian
w programie: Bacewicz, Brahms, Corelli, Grieg, Ravel, Szymanowski
29.11.09
niedziela
godz.12.00




Marta Macierzyńska, Joanna Różewska, Rafał Frydrych,
Kacper Tołoczko
-fortepian
Koncert połączonych klas fortepianu
Akademii Muzycznej w Łodzi i UMFC w Warszawie
Marii Koreckiej - Soszkowskiej i Elżbiety Tarnawskiej
w programie: Chopin, Schumann, Szymanowski

do góry

Grudzień 2009

03.12.09
czwartek
godz.18.00

Koncert kameralny
Piotr Kwaśny- skrzypce
Magdalena Hirsz - fortepian
w programie: Brahms, Debussy, Mozart

06.12.09
niedziela
godz.12.00





Kameralny Zespół Wokalny Il Canto
pod kierownictwem Michała Straszewskiego
Wanda Laddy - sopran,
Marta Lawrence - alt
Andrzej Borzym - tenor
Sławomir Łobaczewski - tenor
Michał Straszewski - bas
w programie: Monteverdi, Palestrina
10.12.09
czwartek
godz.19.00

Wieczór muzyki gitarowej
opieka artystyczna: Leszek Potasiński i Leszek Bałauszko w programie: Barrios, Lauro, Martin, Mendelssohn, Sor

13.12.09
niedziela
godz.12.00

Lucjan Benisz
Recital fortepianowy
w programie: sonaty Ludwiga van Beethovena

17.12.09
czwartek
godz.18.00


Recital wokalny
Jarosław Bręk - bas-baryton
Emilian Madey - fortepian
opieka artystyczna Jan Stanienda
w programie: Baird, Chopin, Karłowicz
27.12.09
czwartek
godz.12.00




"Podnieś rękę, Boże Dziecię"
Kolędy patriotyczne
Dorota Późniecka - sopran,
Anna Lubańska - mezzosopran,
Krzysztof Kur - tenor,
Witold Żołądkiewicz - baryton,

Grzegorz Damięcki - aktor
Maxymilian Bylicki - fortepian,
Ewa Pelwecka- fortepian

Ryszard Cieśla - kierownictwo artystyczne


do góry

Styczeń 2010

03.01.10
niedziela
godz.12.00



Koncert kameralny: Trio Archetto
Katarzyna Dul - skrzypce
Marta Straszyńska - altówka
Piotr Hausenplas - wiolonczela
w programie: Janiewicz, Koffler, Szewczyk

07.01.10
czwartek
godz.18.00







Koncert Wydziału Wokalnego i Instrumentalnego
ZPSM im. J.Elsnera w Warszawie

Agnieszka Stachurska - fortepian,
Julita Łubińska - Zielińska - ruch sceniczny

opieka artystyczna:
Ewelina Chrobak - Hańska, Andrzej Zieliński
w programie: pieśni Fryderyka Chopina,
wybrane sceny z "Krakowiaków i Górali" Stefaniego
10.01.10
niedziela
godz.12.00



"recital skrzypcowy Piotra Kwaśnego"
Piotr Kwaśny - skrzypce,
Magdalena Hirsz - fortepian,
Wojciech Jasiński - fortepian
w programie: Bach

17.01.10
niedziela
godz.12.00


Marzena Frankiewicz, Miho Kurihara, Rafał Kowalczyk,
Przemysław Kucharski, Oleksandr Yankiewicz
- fortepian
opieka artystyczna:
Tatiana Szebanova i Jarosław Drzewiecki
w programie: Bach, Chopin, Mendelssohn, Rachmaninow
21.01.10
czwartek
godz.18.00


Alicja Istigniejew, Anna Hajduk, Dawid Zarzycki
- fortepian
opieka artystyczna:
Jerzy Romaniuk i Ramiro Sanjinez
w programie: Beethoven, Chopin, Clementi, Prokofiew
24.01.10
niedziela
godz.12.00

Artur Rożek - baryton,
Paweł Sommer - fortepian

w programie: Donizetti, Czajkowski, Strauss
28.01.10
czwartek
godz.18.00


"Muzy Paderewskiego"
Spotkanie z prof. Marianem Markiem Drozdowskim
Karol Radziwonowicz - fortepian,
Grażyna Biernat-Borowska - sopran,
Katarzyna Kraszewska, Małgorzata Szymańska
- fortepian
30.01.10
sobota
godz.16.00


V Międzynarodowe Forum Pianistyczne
"Bieszczady bez granic"
Tomasz Ritter, Karolina Le Thu Quynh,
Jekaterina Sarajewa
- fortepian
w programie: Bach, Chopin, Liszt, Paderewski
31.01.10
niedziela
godz.12.00


Mai Kamiya, Yuka Sato, Saori Yamamoto,
Daniel Hartinger
- fortepian
opieka artystyczna: Maria Szraiber
w programie: Brahms, Chopin, Nowakowski, Rachmaninow, Twardowski

do góry

Luty 2010

04.02.10
czwartek
godz.18.00
Recital fortepianowy
Izabeli Pietrukaniec
w programie: Chopin
07.02.10
niedziela
godz.12.00

Karolina Sienkiewicz - skrzypce
Michał Szymanowski - fortepian
w programie: Andrzejowski, Bach, Beethoven, Chopin,
Saint-Saëns
11.02.10
czwartek
godz.18.00
Duet fortepianowy
Magdalena Brzozowska i Agnieszka Wiktorowska
w programie: Beethoven, Brahms, Chopin, Schubert
14.02.10
niedziela
godz.12.00

Katarzyna Bąkowska - skrzypce,
Renata Ratajczak - wiolonczela,
Radosław Marzec - pozytyw
w programie: Bach, Geminiani, Telemann
18.02.10
czwartek
godz.18.00

Recital wokalny
Anna Kutkowska-Kass - sopran
Helena Christenko - fortepian
w programie: Chopin, Donizetti, Fauré, Liszt, Mozart, Strauss
21.01.10
niedziela
godz.12.00





Magdalena Szczepanowska - skrzypce,
Romuald Gołębiowski - klarnet,
Robert Morawski - fortepian,
Aleksandra Bucholc - skrzypce,
Natalia Reichert - altówka
Piotr Hausenplas - wiolonczela
w programie: Johannes Brahms Sonata Es-dur op.120 nr 2,
Kwintet klarnetowy h-moll op. 115
25.02.10
czwartek
godz.18.00




Martyna Piwońska - sopran
Jakub Józef Orliński - kontratenor
Piotr Pieron - bas
Xie Zhihuai - tenor
opieka artystyczna:
Anna Radziejewska i Jerzy Artysz
w programie: Beethoven, Händel, Moniuszko, Pałłasz, Schubert, Verdi
28.02.10
niedziela
godz.12.00

Marta Włodarczyk - sopran
Elena Egarova - mezzosopran
Anastasia Levandovskaia - fortepian
w programie: Donizetti, Gershwin, Lehár, Mozart, Puccini

do góry

Marzec 2010

04.03.10
czwartek
godz.18.00



Anna Luiza Aleksandrow, Katarzyna Budnik-Gałązka
- altówka
Ewa Ossowska, Piotr Kopczyński - fortepian
opieka artystyczna: Piotr Reichert
w programie: Bach, Brahms, Chaczaturian, Glinka, Kurtag, Paganini
07.03.10
niedziela
godz.12.00
Artur Rożek - baryton,Michał Zieliński- wiolonczela
Yuka Hattori, Anastazja Lewandowska - fortepian
w programie: Bach, Beethoven, Chopin, Moniuszko, Poulenc
11.03.10
czwartek
godz.18.00
Christian Danowicz - skrzypce,
Elżbieta Neumann - fortepian
w programie: Mozart, Paganini
14.03.10
niedziela
godz.12.00




Anna Krawczuk, Ye Young - sopran,
Marta Oyrzanowska - skrzypce,
Grzegorz Wołczański - klarnet
Eun Jin Hwang, Katarzyna Hajduk, You-Bin Lee,
Tomasz Konieczny, Mateusz Rożek, Wojciech Wróbel

-fortepian
w programie: Brahms, Debussy, Fauré, Mozart, Ravel, Schumann
18.03.10
czwartek
godz.18.00

Anna Betley, Andrzej Gębski - skrzypce
uczniowie OSM im.Z. Brzewskiego w Warszawie
Justyna Stećko - fortepian
w programie: Konowalski, Mozart, Wieniawski
21.03.10
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Marcin Koziak
w programie: Chopin
25.03.10
czwartek
godz.18.00
Jan Stokłosa - wiolonczela
Aleksandra Soboń - fortepian
w programie: Chopin, Debussy, Poulenc, Piazzolla
28.03.10
niedziela
godz.12.00

Recital fortepianowy
Lucjan Benisz
w programie: sonaty Ludwiga van Beethovena
op.101,109,110,111

do góry

Kwiecień 2010

08.04.10
czwartek
godz.19.00





Anna Krawczuk - sopran
Ye Young Sohn - sopran
Piotr Ptak - klarnet
Michał Zieliński - wiolonczela
Eugenia Kwon, Yuka Hattori, You-bin Lee,
Wojciech Wróbel
- fortepian
w programie: Bach, Brahms, Debussy, Fauré, Poulenc, Webern
11.04.10
niedziela
godz.12.00

Aleksandra Kozioł, Kamil Borkowski, Rafał Mokrzycki,
Jakub Tuszyński
- fortepian
opieka artystyczna: Elżbieta Karaś-Krasztel
w programie: Bach, Beethoven, Chopin, Liszt
15.04.10
czwartek
godz.19.00
Recital fortepianowy
Katarzyna Łabuś
w programie: Chopin, Debussy, Rachmaninow
18.04.10
niedziela
godz.12.00


Anna Filipczuk, Mari Hoshino,
Krystyna Man Li Szczepańska, Kanako Okabe,
Yuka Susono, Mio Suzuki
- fortepian
opieka artystyczna: Kazimierz Gierżod
w programie: Chopin
22.04.10
czwartek
godz.19.00



Dorota Samsel, Alicja Wołyńczyk, Katarzyna Czapek,
Wiktoria Koziara, Radosław Rychta, Andrzej Starużyk,
Rafał Wawrzkiewicz, Daniel Wojdyga, Patryk Wojdyga

- saksofon
Beata Nowicka, Marcin Gorayski - fortepian
w programie: Bach, Boccherini, Chailleux, Marais
25.04.10
niedziela
godz.12.00






Marian Borkowski i jego uczniowie
Lee Geon-bong, Marek Powideł - skrzypce
Grzegorz Wołczański - klarnet
Michał Borzykowski, Katarzyna Świętochowska
- wiolonczela
Tomasz Woźniak - trąbka
Anna Lewicka-Capiga - fortepian
w programie: Borkowski, Cieślak, Garbal, Nawrocka, Sung-Hyun, Zieliński
29.04.10
czwartek
godz.19.00
Wojciech Szlachcikowski - skrzypce
Katarzyna Glensk - fortepian
w programie: Kościów, Mozart, Noskowski

do góry

Maj 2010

02.05.10
czwartek
godz.12.00
Katarzyna Świętochowska, Jan Wójcik, Michał Zieliński
- wiolonczela
w programie: Bach, Dutilleux, Ligeti, Kodály
06.05.10
czwartek
godz.19.00
Recital fortepianowy
Agnieszka Zywert
w programie: Bach, Chopin, Debussy, Magin
09.05.10
niedziela
godz.12.00



"Zoom Trio" (Dania):
Stefan Baur - saksofon
Tanja Zapolski - fortepian
Ying-Hsueh Chen - instrumenty perkusyjne
w programie: Chopin, Ginastera, Händel, Piazzolla, Zapolski
Koncert w ramach festiwalu "Probaltica 2010"
13.05.10
czwartek
godz.19.00




Martyna Piwońska - sopran,
Ewa Thomas, Emilia Romanik - mezzosopran
Grzegorz Hardej, Jakub Józef Orliński - kontratenor
Lidia Strońska - fortepian
opieka artystyczna: Anna Radziejewska i Jerzy Artysz
w programie: Bach, Haendel, Gluck, Mozart, Rossini, Karłowicz, Wagner
16.05.10
niedziela
godz.12.00
Jadwiga Stanek - altówka
Radosław Kurek - fortepian
w programie: Clarke, Franck, Kodály
23.05.10
niedziela
godz.12.00

Mai Kamiya, Laura Rendon,
Saori Yamamoto, Daniel Hartinger
- fortepian
opieka artystyczna: Maria Szraiber
w programie: Chopin, Grieg, Górecki, Haydn
27.05.10
czwartek
godz.19.00



Karina Górka, Anna Hajduk, Katarzyna Hajduk,
Alicja Istigniejew, Leticia Valverde Montillo,
Dawid Zarzycki
- fortepian
opieka artystyczna: Jerzy Romaniuk i Ramiro Sanjinez
w programie: Bartok, Chopin, Ginastera, Ravel, Scarlatti, Schubert
30.05.10
niedziela
godz.12.00




Jan Mazur, Judithe Le Monnier, Christian Danowicz,
Anna Kaczmarek, Maciej Burdzy, Alicja Stupnicka,
Michał Bielenia, Weronika Tadzik, Anastazja Łysenko

- skrzypce
Elżbieta Neumann, Julia Samojło - fortepian
opieka artystyczna: Julia Jakowicz i Jakub Jakowicz
w programie: Brahms, Bruch, Mendelssohn, Sibelius

do góry

Czerwiec 2010

06.06.10
niedziela
godz.12.00
Łukasz Hajduczenia - baryton
Katarzyna Jankowska - fortepian
w programie: Czajkowski, Glinka, Musorgski, Rachmaninow
10.06.10
czwartek
godz.19.00



Dominika Paszkowska, Filip Czarnecki,
Krzysztof Kot
- obój
Hanna Sosińska-Kraski - fortepian
opieka artystyczna: Stanisław Malikowski
w programie: Schumann, Geminiani, Grovlez
13.06.10
niedziela
godz.12.00
Artur Rożek - baryton
Anastasia Levandovskaia - fortepian
w programie: Chopin, Schumann
17.06.10
czwartek
godz.12.00


Recital chopinowski
Joanna Różewska - fortepian
Uczestniczka Polskiej Ekipy
na XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
im. Fryderyka Chopina
19.06.10
sobota
godz.11.00




Koncert Dyplomantów Ognisk Muzycznych
Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego
Agata Obroślak - śpiew
Zuzanna Stupkiewicz - flet poprzeczny
Adriana Isbilen, Zuzanna Wójcik, Ewa Terczyńska, Michał Szołucha - fortepian
w programie: Bach, Chopin, Glier, Haydn, Pergolesi, Scarlatti, Szostakowicz
20.06.10
niedziela
godz.12.00


Koncert Sekcji Instrumentów Dętych
Państwowej Szkoły Muzycznej
im. Oskara Kolberga w Warszawie
opieka artystyczna: Katarzyna Skrzypczak
w programie: Boccherini, Chopin, Chaczturian, Haendel, Vinter
24.06.10
czwartek
godz.19.00
Recital fortepianowy
Tomasz Kamieniak
w programie: Alkan, Chopin, Kamieniak, Thalberg

Koncerty zrealizowane dzięki pomocy finansowej
Miasta Stołecznego Warszawy

Do góry


Do góry | Strona startowa | Copyright © WTM | Kontakt |