Strona główna > Koncerty > Archiwum koncertowe
 
  WTM
Ogniska Muzyczne
Biblioteka
Koncerty
  W siedzibie WTM
  Królewskie Arkady Sztuki
  Międzynarodowy Festiwal
Organowy Jan Sebastian Bach
  Recitale chopinowskie
  Ogniska Muzyczne
  Promenada
  Edukacja
  Ars Nova
  Archiwum Koncertowe
Edukacja
Praca
Mapa strony
Linki
Kontakt

sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009

Październik 2008

05.10.08
niedziela
godz.12.00

Lilianna Zalesińska - mezzosopran
Piotr Szymanowicz - fortepian
w programie: Schubert, Moniuszko, Różycki, Lutosławski, Czyż

09.10.08
czwartek
godz.18.00


Koncert muzyki kameralnej i skrzypcowej
poświęcony pamięci Dawida Ojstracha
- w 100 rocznicę urodzin

wykonawcy:
uczniowie ZPSM nr 1 w Warszawie
opieka artystyczna
Magdalena Szczepanowska

12.10.08
niedziela
godz.11.00


Muzyka Renesansu z tabulatury
Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego

Zespołu Instrumentów Dawnych WTM "Ars Nova"
pod kierownictwem
Jacka Urbaniaka

w programie: Wacław z Szamotuł, Jakub Sowa, Marcin z Warty, Krzysztof Klabon, Marcin Leopolita ze Lwowa oraz kompozytorzy anonimowi
16.10.08
czwartek
godz.18.00



Koncert dla upamiętnienia 159 rocznicy śmierci
Fryderyka Chopina

Beata Zawadzka - sopran
Agata Górska - fortepian
w programie: Chopin

19.10.08
niedziela
godz.12.00

Recital fortepianowy
Marta Macierzyńska
- fortepian
w programie:Chopin, Szymanowski

23.10.08
czwartek
godz.19.00


Koncert studentów AMFC w Warszawie
z klasy fortepianu Alicji Palety-Bugaj
Mateusz Czech
Jakub Maciejak
Maurizio Silva

w programie: Mozart, Beethoven, Chopin, Prokofiew

26.10.08
niedziela
godz.12.00



Koncert uczniów OSM II st. im. Zenona Brzeskiego
w Warszawie

z klasy skrzypiec Andrzeja Gębskiego
Agata Janczy
Barbara Malcolm
Karolina Mikołajczyk
Dominika Modelska
Patrycja Mynarska

w programie: Bach, Danzla, Wieniawski, Twardowski
30.10.08
czwartek
godz.18.00

Koncert kameralny
Katarzyna Bąkowska - skrzypce
Franciszek Jasionowski- fortepian
w programie: Bach, Kreisler, de Falla, Szymanowski, Gershwin

do góry

Listopad 2008

06.11.08
czwartek
godz.18.00

Leszek Potasiński - gitara

Beatriz Blanco - śpiew i cuatro
Ryszard Bałauszko - gitara
Marcin Olak - gitara
w programie: utwory solowe, duety i tria F. da Milano, E. Granadosa, S. Assada, D. Landfiesty, M. Olaka oraz pieśni z Ameryki Płd.

09.11.08
niedziela
godz.12.00

Koncert pieśni polskiej
Dorota Późniecka - sopran
Witold Żołądkiewicz - baryton
Agnieszka Zywert - fortepian
w programie: Chopin, Moniuszko oraz wybrane pieśni patriotyczne
13.11.08
czwartek
godz.18.00


Wieczór kameralny
- w 160 rocznicę ostatniego koncertu Fryderyka Chopina

Edward Wolanin - fortepian
Piotr Hausenplas - wiolonczela
w programie: Chopin

16.11.08
niedziela
godz.12.00

Barokowe koncerty skrzypcowe i wiolonczelowe

w wykonaniu pedagogów i uczniów ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego, POEZSM nr 1
oraz
PSM nr 1 im. O. Kolberga w Warszawie
w programie: Vivaldi

20.11.08
czwartek
godz.18.00

Kompozytor nie tylko dla dzieci: Feliks Rybicki

Koncert dla upamiętnienia 30 rocznicy śmierci Kompozytora
Izabela Kłosińska - sopran
Helena Christienko - fortepian
w programie: pieśni F. Rybickiego

23.11.08
niedziela
godz.12.00

Koncert Laureatów
XVII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego
na Mazowszu
27.11.08
czwartek
godz.18.00

Kompozytorzy Warszawscy: Raul Koczalski
Anna Lubańska - mezzosopran
Andrzej Tatarski - fortepian
w programie: Stanisław Dybowski
30.11.08
niedziela
godz.12.00

Koncert połączonych katedr fortepianu AM w Łodzi i UMFC w Warszawie
Marii Koreckiej i Elżbiety Tarnawskiej
w programie: Chopin, Schubert

30.11.08
niedziela
godz.14.00

Seminarium z cyklu:
Wielcy Pedagodzy i Wokaliści:
Remigiusz Kossakowski
organizator:
Wydział Wokalny UMFC w Warszawie
opieka artystyczna:Dariusz Niemirowicz

do góry

Grudzień 2008

04.12.08
czwartek
godz.18.00

W 100 rocznicę urodzin Oliviera Messiaen'a
Studenci UMFC z klasy fortepianu
Alicji Palety-Bugaj i Piotra Palecznego
Ewa Bartnik, Marie Kiyone, Katarzyna Kowalik, Jan Badaj, Tomasz Lupa
w programie: Messiaen

07.12.08
niedziela
godz.12.00

W hołdzie Beethovenowi
Lucjan Benisz - fortepian

w programie: sonaty fortepianowe Ludwiga van Beethovena
11.12.08
czwartek
godz.18.00

Wieczór arii i pieśni
Katarzyna Kalisz- sopran
Natalia Kawałek- sopran
Aleksandra Orłowska- sopran
Zofia Skowron - sopran
Katarzyna Sokołowska- fortepian
Małgorzata Szymańska - fortepian
Opieka artystyczna:
Izabella Kłosińska
w programie: Bach, Mozart, Bellini, Moniuszko, Wolf

14.12.08
niedziela
godz.12.00

Koncert kameralny
Kaori Okuzumi - fortepian
Piotr Cegielski- skrzypce
w programie: Rachmaninow, Sarasate

17.12.09
czwartek
godz.18.00


Koncert Świąteczny

w wykonaniu uczniów i studentów
Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z klasy skrzypiec
Katarzyny Bąkowskiej
28.12.08
czwartek
godz.12.00
Muzyka na Boże Narodzenie
"Bornus Consort"
kierownictwo artystyczne: Marcin Szczyciński

do góry

Styczeń 2009

08.01.09
czwartek
godz.18.00

Koncert kameralny
Kuba Jakowicz- skrzypce
Piotr Kwaśny - skrzypce
Magdalena Hirsz - fortepian
w programie: Brahms, Debussy

11.01.09
niedziela
godz.11.00

Koncert poezji śpiewanej


Kinga Borowska, Olga Maroszek - śpiew
Rafał Gzella - fortepian
w programie: poezja śpiewana oraz pieśni kompozytorów polskich
15.01.09
czwartek
godz.12.00



W karnawałowym nastroju: słynne pieśni, arie, duety i ensemble
Zespoły Wokalne ZPSM im. J. Elsnera w Warszawie
Agnieszka Stachurska - fortepian,
Opieka artystyczna:Ewelina Chrobak-Hańska
w programie: Mozart, Offenbach, Strauss
18.01.09
niedziela
godz.12.00


Koncert studentów klasy fortepianu
z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Jakub Chybowski, Marzena Frankiewicz,
Rafał Kowalczyk, Przemysław Kucharski,
Miko Kurihara, Magdalena Kurek

Opieka artystyczna:
prof. Tatiana Shebanova i prof. Jarosław Drzewiecki w programie: Bach, Beethoven, Zarębski, Szymanowski
22.01.09
niedziela
godz.18.00


Koncert studentów UMFC z klasy fortepianu
prof. Jerzego Romaniuka
Karina Górka, Aleksandra Soboń,
Kamila Szproch, Joanna Wicherek

w programie: Bach, Mozart, Schumann, Prokofiew, Debussy
25.01.09
niedziela
godz.12.00


Koncert kameralny
Aya Gokita, Chihiro Ishii,
Mai Kamiya, Tomo Oya
- fortepian
w programie: Bach, Chopin, Zarębski
29.01.09
czwartek
godz.18.00

Recital fortepianowy
Marta Guzik - fortepian

w programie: Bach-Busoni, Chopin, Fauré, Debussy, Ravel

do góry

Luty 2009

01.02.09
niedziela
godz.12.00
Koncert Kameralny
Julia Gniadek - wiolonczela
Miłosz Drogowski - wiolonczela
Agnieszka Przemyk-Bryła - fortepian
w programie: Bach, Boccherini, Lutosławski, Bauer
05.02.09
czwartek
godz.18.00

Grażynie Bacewicz - w 100 rocznicę urodzin
Katarzyna Duda - skrzypce
Mirosław Feldgebel - fortepian
w programie: G. Bacewicz, Szymanowski, Paciorkiewicz
08.02.09
niedziela
godz.12.00
W hołdzie Mieczysławowi Karłowiczowi
- w 100 rocznicę śmierci
Leszek Skrla - baryton
Aldona Krasucka - fortepian

Fragmenty tekstów Mariusza Zaruskiego i Jalu Kurka
czyta Andrzej Ferenc
Koncertowi towarzyszy pokaz rękopisów kompozytora

12.02.09
czwartek
godz.18.00

Kandydaci na Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy
im. W. Lutosławskiego
Miłosz Drogowski, Kornelia Jamborowicz,
Cecylia Stanecka
- wiolonczela
Agnieszka Kozło - fortepian w programie: Brahms, Strauss, Prokofiew, Lutosławski
19.02.09
czwartek
godz.18.00
Koncert dedykowany
Grażynie Bacewicz (1909-1969)
w wykonaniu uczniów i studentów z klas skrzypiec
prof. Magdaleny Szczepanowskiej
22.02.09
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Marek Drewnowski - fortepian,
w programie: Mozart, Chopin, Scarlatti
26.02.09
czwartek
godz.18.00
"Słowiczku mój" - słynne pieśni i arie
Monika Antoniewska, Karolina Baryga,
Dorota Jasińska, Anna Krawczuk,
Joanna Wydorska
- sopran
Katarzyna Sokołowska - fortepian
opieka artystyczna: prof. Małgorzata Marczewska

do góry

Marzec 2009

01.03.09
niedziela
godz.12.00
Koncert muzyki dawnej
"Preambulum"
- zespół wokalno - instrumentalny
w programie: psalmy Mikołaja Gomółki i
Jana Kochanowskiego
01.03.09
niedziela
godz.14.00
Seminarium: "Wielcy śpiewacy i pedagodzy"
Maria Kunińska-Opacka
05.03.09
czwartek
godz.18.00
Koncert kameralny
Malwina Stańczak - akordeon
Adam Misiak - wiolonczela
w programie: Bach, Ibert, Piazzolla, Kodaly
08.03.09
niedziela
godz.12.00
Koncert kameralny
w wykonaniu:
uczniów z klasy fortepianu
prof. Elżbiety Karaś-Krasztel
w programie: Bach, Beethoven, Chopin
12.03.09
czwartek
godz.18.00
Wieczór z muzyką gitarową
w wykonaniu uczniów klasy gitary PSM II st.
im. F. Chopina w Warszawie
Opieka artystyczna: Leszek Potasiński w programie: Mompou, Morel, Negri, Sanz, Torroba
15.03.09
niedziela
godz.12.00
W hołdzie Ludwigowi van Beethovenowi
Lucjan Benisz - fortepian
w programie: sonaty fortepianowe L. v. Beethovena
19.03.09
czwartek
godz.18.00

Słynne arie operowe
Tatiana Hempel - sopran
Witold Żołądkiewicz - baryton
Maria Silva - fortepian
w programie: Rossini, Verdi, Czajkowski
22.03.09
niedziela
godz.12.00
Recital fortepianowy
Jan Kadłubiski
w programie: Chopin
26.03.09
czwartek
godz.18.00
Koncert w 200 rocznicę śmierci Josepha Haydna
Akiko Hoshina, Mari Hoshino,
Kanako Okabe, Satomi Sugino,
Man Li-Szczepańska
- fortepian
Opieka artystyczna: prof. Kazimierz Gierżod w programie: Joseph Haydn
29.03.09
niedziela
godz.12.00

Recital fortepianowy
Dagny Baczyńska-Kissas
w programie: Chopin

do góry

Kwiecień 2009

05.04.09
niedziela
godz.12.00

Zespół "Il Canto Minore":
Wanda Laddy, Marta Lawrence, Sławomir Łobaczewski
Michał Straszewski
(- kierownik zespołu)
Grzegorz Hardej
opieka artystyczna: Elżbieta Karaś-Krasztel
w programie: Wacław z Szamotuł, Gomółka, Gorczycki, Padlewski, Kodaly
16.04.09
czwartek
godz.18.00
Koncert kameralny
"Varsovia Piano Trio"
Ewa Skardowska- fortepian
Adam Zarzycki - skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
w programie: Różycki, Panufnik, Kurylewicz, Łukaszewski
19.04.09
niedziela
godz.12.00


Marian Borkowski i jego uczniowie
Alicja Baranowska, Anna Kramarz- skrzypce
Małgorzata Błaszczyk - altówka
Karolina Orzelska - wiolonczela
Anna Kutkowska-Kass - sopran
Sebastian Aleksandrowicz - obój
Tomasz Woźniak - trąbka
Artur Cieślak - fortepian
Grzegorz Gorczyca, Marcin Rudziński - fortepian
w programie: Borkowski, Borecka, Cieślak, Nawrocka, Zieliński
23.04.09
czwartek
godz.18.00



Anna Kaczmarek - skrzypce
Judith Le Monnier - skrzypce
Krystian Danowicz - skrzypce
Adam Kręgielewski - wiolonczela
Katarzyna Świętochowska - wiolonczela
Aleksander Dębicz - fortepian
Agnieszka Korpyta - fortepian
Paweł Sobowiec - fortepian
Wojciech Wróbel - fortepian
Krzysztof Trzaskowski - fortepian
Sławomir Urmański - śpiew
opieka artystyczna: Maja Nosowska
w programie:Beethoven, Mendelssohn, Smetana, Debussy
26.04.09
niedziela
godz.12.00
Koncert Kandydatów
do III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego
im. Maurycego Moszkowskiego w Kielcach
30.04.09
czwartek
godz.18.00
Studenci klasy wokalnej Cezarego Szyfmana
z filii UMFC Białystok
Karolina Kuklińska - mezzosopran
Marcin Ozga - baryton
Krzysztof Szyfman - baryton
Urszula Iżbicka - fortepian
w programie: Bach, Mozart, Chopin, Moniuszko

do góry

Maj 2009

03.05.09
niedziela
godz.12.00
Koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej
im. Z. Brzewskiego w Warszawie
Aleksandra Kozioł - fortepian
Rafał Mokrzycki - fortepian
w programie: Mozart, Beethoven, Chopin, Liszt, Skriabin
07.05.09
czwartek
godz.18.00
Słynne arie, pieśni i duety
w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. J. Elsnera w Warszawie
Agnieszka Stachurska - fortepian
opieka artystyczna: Ewelina Hańska w programie: Mozart, Verdi, Moniuszko, Humperdinck, Bock, Webber, Czubaty
10.05.09
niedziela
godz.12.00



Koncert muzyki kameralnej
Katarzyna Bąkowska - skrzypce
Jadwiga Stanek - altówka
Marzena Buchwald - pozytyw
Zuzanna Marczak - skrzypce
Wojciech Brodowski - skrzypce
Paweł Lorkowski - skrzypce
Mateusz Urban - wiolonczela
Anna Kowalska - gitara barokowa
Alicja Tarczykowska - fortepian
w programie: Bach, Geminiani, Vivaldi, Schnittke, Clarke
14.05.09
czwartek
godz.18.00




Klasa fortepianu Prof. Jerzego Romaniuka
z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
Karina Górka
Alicja Istigniejew
Leticia Valverde Montillo
Aleksandra Soboń
Kamila Szproch
Joanna Wicherek
w programie: Haydn, Beethoven, Chopin, Saint-Saëns, Debussy, Prokofiew
17.05.09
niedziela
godz.12.00
Koncert kameralny
Paweł Frejdlich - wiolonczela
Metin Ülkü - fortepian
w programie: Bach, Franck, Saygun, Manav
21.05.09
czwartek
godz.18.00

Od Bacha do współczesności
Katarzyna Otczyk - mezzosopran
Ewa Thomas - mezzosopran
Jin-Wook Yeo - baryton
Artur Janda - bas-baryton
Piotr Pieron - bas
Lidia Strońska - fortepian

Opieka artystyczna: JERZY ARTYSZ i ANNA RADZIEJEWSKA w programie: Bach, Rossini, Verdi, Massenet, Britten, Pałłasz
24.05.09
niedziela
godz.12.00

Recital fortepianowy
Kana Miyamoto
w programie: Chopin, Debussy, Szymanowski, Prokofiew, Strawiński
31.05.09
niedziela
godz.12.00




Koncert kameralny w wykonaniu kwintetu smyczkowego
MULTICAMERATA
Wojciech Kołaczyk -I skrzypce
Dariusz Groblewski - II skrzypce
Zbigniew Szczęch - altówka
Michał Litwa - wiolonczela
Henryk Giza - kontrabas
Katarzyna Skrzypczak - klarnet
w programie: Kurpiński, Chopin, Mozart, Wieniawski, Bacewicz, Koszycki

do góry

Czerwiec 2009

04.06.09
czwartek
godz.18.00
ANDRZEJ GĘBSKI i jego uczniowie
Karolina Mikołajczyk, Agata Janczy, Dominika Modelska
Patrycja Mynarska
-(gościnnie), Agata Struzik
Rafał Mokrzycki
- fortepian
w programie: Bach, Bacewicz, Kreisler, Twardowski, Wieniawski, Szczedrin
06.06.09
sobota
godz.11.00



Koncert Dyplomantów Ognisk Muzycznych
Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego

fortepian: Tomasz Baracz, Rafał Cygan,
Natalia Jóźwiak, Grzegorz Jaworski, Ludwika Wituszyńska
skrzypce: Anna Robert, Katarzyna Kostecka
flet prosty: Marcin Rowicki
w programie: Bach, Beethoven, Corelli, Ficco, Glier, Neruda, Seitz, Vivaldi
07.06.09
niedziela
godz.12.00
Koncert Uczniów
Sekcji Instrumentów Dętych i Sekcji Perkusji

Państwowej Szkoły Muzycznej im.O.Kolberga
w programie: Händel, Joplin, Mozart, Szostakowicz
14.06.09
niedziela
godz.12.00


Duet fortepianowy
Joanna Maklakiewicz i Emilian Madey
w programie: Moniuszko, MacDowell, Noskowski, Zarębski
18.06.09
czwartek
godz.18.00

Agnieszka Kozłowska - sopran
Maria Silva - fortepian
w programie: Gounod, Mozart, Rossini, Różycki
21.06.09
niedziela
godz.12.00


Recital autorski Bogny Lewtak-Baczyńskiej
Dagny Baczyńska-Kissas, Beata Górska-Słociak - fortepian
w dniach 23-25.06 Międzyuczelniany Konkurs Wokalny
"Kurpiński-Karłowicz-Koczalski"

Przesłuchania I etapu
23.06.09 godz.11.00-13.00 oraz 15.00-18.00
Przesłuchania II etapu
24.06.09 godz.11.00-13.00 oraz 15.00-18.00
Koncert Laureatów
25.06.09 godz.18.00

Koncerty zrealizowane dzięki pomocy finansowej
Miasta Stołecznego Warszawy

Do góry


Do góry | Strona startowa | Copyright © WTM | Kontakt |